Şartlar ve Koşullar

Şartlar ve Koşullar

Bir ürünü sipariş ettiğinizde bu sayfada anlatılan şartlar, koşullar ve  her ürünümüzde ayrı ayrı bulunan açıklama ve özel durumlarıda okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız.

Teslimat

Siparişleriniz, ürünleri stoklarda hazır ise 1(bir) ile 3(üç) iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Herhangi bir aksaklıkta durum ile ilgili size mutlaka geri dönülür. Özel istek ürünler için sipariş sonunda teslimat bilgisi verilir. Ürün hazırlanıp kargoya verildikten sonra alıcıya kargo takip numarası gönderilir ve teslim süresinden kargo firması sorumludur. Kargo firmasında yaşanan gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.

Garanti Koşulları :
Ürünlerimizin hepsi Bıyıklıoğlu güvencesi ve garantisindedir. Ağaçların alıcı(ürünü sipariş veren kişi veya kişiler) tarafından yanlış bir şekilde kesimi ve işlenmesinden sonra oluşabilecek kırılma, çatlama vb durumlar garanti kapsamı dışında kalmaktadır. Ürünü aldığınızda gözle görülür kırık, çatlak veya bozulma ile karşılaşmanız durumunda lütfen kargoyu teslim almayınız ve kargo görevlisine durumu izah ederek iade ediniz.  Ürünlerimizin bir kısmı özel ölçülerde, bir kısmıda standart bir ölçüde kesildiği için (kişiye özel yapılan ölçülü kesimlerde dahil olmak üzere) ağacın ölçüsüne, cinsine, renk ve desenlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Ürün fotoğraflarında her bir renk, desen gibi farklılıkları göstermek mümkün olmamaktadır. Renk, desen gibi farklılıklar konusunda titiz bir yapınız varsa lütfen Whatsapp üzerinden iletişime geçiniz, mevcut renk ve desen konusunda bilgi aldıktan sonra siparişinizi tamamlayınız.

Vazgeçme:
Almış olduğunuz ürünün üzerinde herhangi bir işlem uygulamadan (zımpara,kesim,delik,yağ sürmek gibi), kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren ondört (14) gün içinde cayma hakkınızı kullanarak iade edebilirsiniz. Üründe herhangi bir sorun olmadığı halde cayma hakkınızı kullanmanız durumunda kargo ücreti alıcıya aittir. Cayma ve ücretin iadesi durumunda ödemenizi banka havalesi ile yapmışsanız eft/havale ücretide alıcıya ödenecek tutar üzerinden düşülerek iade edilir. Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi, fatura numaranızı ve sipariş numaranızı belirterek bilgi@agac-market.com mail adresine veya whatsapp numaramıza (+90 542 722 77 82) mesaj atıp bilgilendiriniz. Ek olarak https://agac-market.com/index.php?route=account/return/add adresindeki formu doldurarak iade işlemini başlatabilirsiniz.  Şirketimiz gönderdiğiniz bilgiye istinaden iade prosedürünü başlatarak ürünü nasıl iade göndereceğiniz konusunda sizi bilgilendirecektir. İade işleminde, ürünle birlikte gelen her türlü materyal, fatura ve aksesuarlar beraberinde iade gönderilmelidir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanamayacaktır. Kişiye özel hale getirilen ürünlerde cayma hakkınız bulunmamaktadır.

Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler:
Taşıma sırasında zarar görmüş ürünler teslim alınmamalı ve taşıma şirketine hasar ile ilgili kargo görevlisine bir tutanak tutturulmalıdır. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir. Tarafınızdan teslim alınan paketlerde taşıma firması görevini layıkıyla yerine getirmiş sayılır. Taşıma esnasında hasar tespit ettiğiniz ürünü kargo yetkilisinin düzenleyeceği hasar tutanağı ile birlikte bize iade edilmesini sağlayın. Ürün firmamıza ulaşır ulaşmaz yenisi adresinize tekrar gönderilecektir.

Hatalı Ürünler:
Teslim aldıktan sonra üründe hata, defo veya kusur tespit ettiyseniz bilgi@agac-market.com mail adresine veya  Whatsapp numaramıza (+90 542 722 77 82) mesaj atarak bizi bilgilendirin. Ürün iade veya değişimi gerekiyorsa gerekli işleyiş tarafınıza bildirilecektir. Gerekli inceleme sonrasında ürün yenisi ile değiştirilerek tarafınıza ulaştırılır. Sonradan kullanıma bağlı meydana gelen hasarlar dikkate alınmayacağını önemle hatırlatırız.

Anlaşmazlık Durumlarında; Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI'nın yerleşim yerindeki (Ankara) Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.